PVN kalkulators – palīgs, aprēķinot nodokļus!

Dalies!

Pievienotās vērtības nodoklis jeb PVN – vai tas ir svarīgi? Protams! Valsts budžetā ienākumi no pievienotās vērtības nodokļa sastāda lielu daļu no kopējiem ieņēmumiem, tāpēc tā nozīme un ietekme uz kopējo ekonomikas attīstību ir ievērojama. Ar PVN ikdienā sastopas visdažādāko profesiju pārstāvji, varētu teikt, ka teju jebkurš, jo, piemēram, iegādājoties preces kā privātpersona, vienmēr tiks pievienots PVN nodoklis. Savukārt, ar pievienotās vērtības nodokļa aprēķinu saskaras dažādu nozaru pārstāvji, kuriem darbojas pārdošanas vai arī preču un pakalpojumu iegādāšanās biznesā. Bet kas ir šis PVN un kā darbojas PVN kalkulators? Par to lasi raksta turpinājumā!

PVN aprēķināšana var radīt problēmas, taču, pirms ķerties pie tā aprēķināšanas, ir jāsaprot, kas vispār ir PVN, kam tas tiek piemērots un kādas izmaiņas šo nodokli ir skārušas pēdējo divu gadu laikā!

woman uses calculator

Kas ir PVN?

PVN likme tiek pievienota dažādām precēm un pakalpojumiem, kuri tiek pārdoti vai iegādāti. Ko par pievienotās vērtības nodokli vajadzētu zināt?

  1. Šī nodokļa pievienošana nenotiek pilnīgi visiem pirkumiem, pārdodot preces vai pakalpojumus, bet lielākoties, iegādājoties ikdienā nepieciešamās preces un pakalpojumus PVN tiks iekļauts kopējā cenā, jo PVN ir uzskatāms par vienu no pamatnodokļiem, ko lielākoties pievieno. 
  2. Ne vienmēr, ieraugot cenu, tai ir pievienots PVN. Parasti būs norādīts, cena ir ar vai bez PVN, bet tam ieteicams pievērst uzmanību, lai vēlāk nenāktos sastapties ar nevēlamiem pārsteigumiem, ieraugot čeku vai rēķinu.
  3. PVN nodoklis ir aktuāls gan juridiskām, gan fiziskām personām. 

Bet kas mainījies ar PVN saistītā likumdošanā?

Izmaiņas PVN 

Jau divus gadus VID ir ieviesis jauninājumus saistībā ar pievienotot vērtības nodokli, mainot pazemināto PVN likmi, kas šobrīd ir robežās starp 5% un 12%. Kā PVN izskatās pēc izmaiņām?

  • Lielākoties precēm un pakalpojumiem nemainīgi tiek pievienota 21% likme. Tas pats attiecas arī gadījumos, kad prece tiek piegādāta vai importēta.
  • Aktualitāte palielinās PVN likmes aprēķināšanai. Iepriekš vērā ņēma parasto PVN likmi, bet šobrīd jau divus gadus stājies spējā reversais PVN.

Bet kas ir šis reversais PVN? Tas ir priekšnodoklis. Piemēram, ja preču pircējs iegādājas būvizstrādājumus vai metālizstrādājumus, arī elektronisko aparatūru un sadzīves tehniku, ir jāveic iemaksa valsts budžetā. 

Lai pašam nebūtu jālauza galva, kāda cena jāpiemēro, pievienojot PVN, palīdzēt var PVN kalkulators, kas to visu izdarīs precīzi un ātri, neļaujot Tev kļūdīties. Kā darbojas PVN aprēķināšas kalkulators Aprekins.lv mājaslapā? Uzzini raksta noslēgumā!

people use a calculator

Kā darbojas PVN kalkulators?

Internetā pieejamie kalkulatori ir ļoti ērti un pavisam vienkārši izmantojami. Lai aprēķinātu rezultātu, nav nepieciešamas priekšszināšanas. PVN kalkulators ir vienkāršs, lai iegūtu rezultātu nepieciešams:

  1. atvērt kādu no PVN kalkulatoriem, piemēram, Aprekins.lv;
  2. izvēlēties, kādu summu aprēķināt;
  3. atzīmēt, kāda ir pievienojamā procentu likme;
  4. nospiest pogu “Aprēķināt”.

Rezultātā elektroniski sagatavotais kalkulators sniegs precīzus aprēķinus, kurus Tu pēc tam vari izmantot savām vajadzībām. Svarīgi atcerēties, ka ir iespējams aprēķināt, kāda ir cena bez PVN kalkulatorā, un savstarpēji mainīt cenas, norādot tās vai nu ar PVN, vai bez tā.

PVN kalkulators ir pieejams ikvienam, un par tā lietošanu Tev nenāksies maksāt. Tā kā bez PVN nav iespējams legāli iegādāties un pārdot preces, ir svarīgi  saprast, kas tas ir. Lai aprēķinātu sev vēlamo PVN, ienāc Aprekins.lv un izvēlies sadaļu “PVN kalkulators”!