Lietoti datori

Dalies!

Vai lietoti datori ir pirkšanas vērti?

Mūsdienu cilvēka dzīve nav iedomājama bez datora, tādēļ katras ģimenes un katra vientuļnieka dzīvē reiz pienāk brīdis, kad jāpieņem lēmums, kādu datoru tad iegādāties. Runa nav tikai par datora ražotāja zīmolu vai par operētājsistēmas tipu, runa ir arī par to, vai labāki ir jauni vai lietoti datori. Šoreiz mazliet iedziļināsimies tieši datoru nolietojuma jautājumā, noskaidrosim, kādās situācijās ir vērts iegādāties lietotu datoru, kā to pareizi izvēlēties, kas jāņem vērā pie iegādes un vai lietotas datoru komponentes ir noderīgas. Esi gatavs? Aiziet!

Kādos gadījumos iegādāties mazlietotu datoru?

Mazlietoti datori, neatkarīgi no tā, vai tie būtu lietoti portatīvie datori, lietoti stacionārie datori, lietoti gaming datori, lietoti Apple datori vai lietoti datori Windows 7, ir labs sākums katram, kurš ar datortehniku ir uz Jūs, proti, datortehnika “ar pieredzi” ir labs variants pirmajam personīgajam datoram, jo:

  • tie ir lētāki;
  • būs mazāk pārdzīvojumu, ja nejauši gadīsies ko “satraumēt”;
  • tos ir vieglāk apgūt, jo tie ir vienkāršāki un, piemēram, vecāki modeļi nav pārpildīti ar funkcijām un programmām, par kuru izmantošanu iesācējam nav ne mazākās nojausmas.

Ir svarīgi arī saprast, kādam nolūkam šis dators ir vajadzīgs – vai skolēnu mājasdarbiem un sērfošanai internetā, aktīvai datorspēļu spēlēšanai, programmēšanai vai biznesam. Katrai no šīm vajadzībām būs piemērots savs datoru tips un parametri, piemēram, datorspēlēm vislabāk derēs gaming datori ar ļoti spēcīgu videokarti, programmēšanai nepieciešami augstas klases datori ar jaudīgu operatīvo atmiņu (ap 16 GB. Uzziņai – vairumam klēpjdatoru maksimālā iespējamā operatīvā atmiņa ir 8 GB izmērā).

Kā pareizi izvēlēties lietotu datoru?

Ja, iegādājoties pilnīgi jaunu datortehniku, var pārlieku neiespringt par iekārtas klasi, tad brīdī, kad runa ir par lietotu tehniku, ir svarīgi tiekties pēc maksimuma. Lietoti lēti datori var būt no jebkura zīmola, bet LABI, KVALITATĪVI, FUNKCIONĒJOŠI un vienlaikus arī lēti portatīvie datori, kas jau kādu laiku pabijuši citas personas īpašumā, lieliski pildīs savas funkcijas tad, ja būs, piemēram, no biznesa klases (piemēram, Lenovo T sērija, Dell vai HP). Svarīgi arī, lai:

  • izvēlētais dators nebūtu vecāks par 4 gadiem;
  • tā operatīvā atmiņa būtu vismaz 4 GB;
  • datoram būtu SSD.

Noteikti jāapskata tikai un vienīgi refurbished datori jeb datori, kas ir pilnībā pārinstalēti, brīvi no liekām programmām, iepriekšējās informācijas un vīrusiem. Pirms portatīvā datora iegādes ir vērtīgi arī noskaidrot, cik ilgs ir akumulatora darbības laiks, lai vajadzības gadījumā varētu to aizstāt ar jaunu akumulatoru, taču tas nav tik svarīgi kā gadījumā, ja uzmanību piesaistījuši lietoti planšetdatori – kuram tad vajadzīga planšete, ar kuru nepārtraukti “jākarājas vada galā”?

Kur iegādāties lietotu datoru?

Izrādās, joprojām dzīvs ir mīts, ka lietoti datori no Vācijas būs daudz efektīvāks pirkums nekā tepat Latvijā iegādātie. Taisnības labad jāteic, ka tas nav līdz galam patiess. Lietoti datori ar garantiju un vienādiem parametriem un nolietojumu no jebkuras valsts būs vienlīdz labi, atliek tikai izsvērt cenas un savas iespējas un vēlmes gaidīt vai negaidīt, kamēr dators atceļos no, piemēram, Lielbritānijas.

Lietoti datori – donori piešķirs otru elpu Tavam datoram

Ir vērts arī apskatīt tādu iespēju, kā savu esošo nokalpojušo datoru atjaunot un uzlabot ar citu lietotu datoru detaļām, piešķirot savai mīļajai iekārtai jaunu dzīvības spēku. Donoru detaļas var būt jebkas – gan lietoti datoru korpusi, gan lietoti datoru monitori, gan ventilatori, sistēmbloki un vēl, un vēl. Ja pats neesi pārliecināts par savu izvēli, konsultējies ar zinošiem speciālistiem – viņi ar prieku palīdzēs Tev izvēlēties piemērotu lietoto datoru un palīdzēs saprast, vai ir vērts uzlabot Tavu esošo!