Internet of things – kas tas ir?

Dalies!

Jūs esat dzirdējis šo vārdu un, iespējams, izlasījis stāstus par gudrajām mājām, kurās tosteris runā ar dūmu detektoru. Bet ko tas viss savieno? Kad tas kļūs par mainstream, un vai tas darbosies? Šie bieži uzdotie jautājumi palīdz izskaidrot to visu.

Kas ir IOT (lietu internets)?

Nav saskaņotas definīcijas, bet ir tests, lai noskaidrotu, vai kaut kas ir daļa no IoT: Vai viens pārdevējs produkts strādā ar kāda cita? Vai viena piegādātāja durvju atslēga sazinās ar cita piegādātāja izvēlēto gaismas slēdzi un vai vēlaties, lai termostati tiktu iekļauti sarunā?

Šeit ir scenārijs: Kad jūs tuvojieties pie savas mājas durvīm, tālvadības pults, kas iebūvēts jūsu taustiņā, atslēdz durvis. Durvju bezvadu radiostacijas ziņo tīklu, kas liek signālam ieslēgt zāli. Māju termostats, kas tika nolaists pēc darba atstāšanas, atgriežas komforta zonā. Viss darbojas konsekventi, un tas paver mūs elegantajai IoT definīcijai Paul Williamson, zemas jaudas bezvadu tehnoloģijas direktors pusvadītāju ražotāju CSR: “Patiesu lietisko internetu koordinē vairākas ierīces.”

 

Kas padara lietisko internetu gandrīz cilvēku?

Viens vārds: sensori. Daudzās IoT ierīcēs ir sensori, kas var reģistrēt temperatūras, gaismas, spiediena, skaņas un kustības izmaiņas. Tās ir jūsu acis un ausis par to, kas notiek pasaulē. Pirms mēs runājam par to, ko viņi dara, aprakstiet tos. Šie sensori ir daļa no ierīces kategorijas, ko sauc par mikroelektromechanisko sistēmu (MEMS), un tās ražo tāpat, ka mikroprocesori tiek ražoti, izmantojot litogrāfijas procesu. Šos sensorus var savienot ar lietojumprogrammu integrētu shēmu vai ASIC. Šī ir shēma ar ierobežotu programmēšanas spēju spēju, un tai ir grūti izdarīt kaut ko īpašu. To var arī savienot pārī ar mikroprocesoru un, iespējams, saziņai pievienos bezvadu radio.

 

Vai varat sniegt piemēru par to, kā darbojas IoT sensori?

Šeit ir skatuves: jūs atvaļinājat prom un māja ir tukša. Mitruma sensors uz zemes novieto ūdeni. Šo sensoru atradi apstrādā lietotne, kura ir saņēmusi citu ziņojumu no temperatūras sensora, kas nosaka ūdens plūsmu galvenajā ūdensvadā. (Kad ūdens plūst, tas paņem siltumu un pazemina temperatūru).

Tas, ka abi sensori atklāj novirzes, rada bažas. Augsts plūstoša ūdens daudzums var liecināt par pārsprāgtām caurulēm, izraisot automātisku vārstu slēgšanu; neliela ūdens plūsma varētu būt tualetes padeve, un ūdens pagrabstāvā ar nopietnu noplūdi no smagā lietū. Jebkurā gadījumā jūs saņemat mašīnu ģenerētu ziņojumu, kurā aprakstīti konstatējumi.

Lūk, kā jūs izmeklējat. Izmantojot mobilo lietotni, jūs saņemat divus vienreizējus kodus, lai atbloķētu priekšējās durvis, vienu savai kaimiņienei un otru – santehniķu. Kad durvis ir atbloķētas, tiek parādīts teksta trauksmes signāls. IoT ieviešanas liela nozīme ir zināšanām par jūsu mājokļa stāvokli.

 

Kā IOT sensori darbojas sabiedriskās vietās?

Veikt autostāvvietu. Pilsētas uzlādē sensorus uz ielas autostāvvietām no uzņēmuma, kas sauc par “Streetline”, kas var noteikt, vai automašīna ir novietota vienā automašīnā. Vadītājiem, kas meklē stāvvietu, tiek izmantota uzņēmuma mobilā lietotne, kas viņiem ļauj uzzināt, kad kosmoss kļūst pieejams. Streetline ir pievienojis arī skaņas līmeņa un virsmas temperatūras sensorus, lai palīdzētu pilsētām noteikt labāko laiku sāls lietošanai un izmantot trokšņu sensorus, lai nodrošinātu atbilstību noteikumiem.

Publiskajā arēnā viedtālrunis var dubultot kā sensoru. Bostonā, kad cilvēki brauc pa ceļu, tālruņa akselerometra sensors turpinās izsekot izspiešanas gadījumiem. Akselometri var pateikt no leju, bet precīzāk tas mēra paātrinājumu. Viss, kas pagāja, lai viedtālruni pārvērstu ceļu stāvokļa uzraudzības rīkā, bija lietotne, kas savu pastāvošo sensoru izmantoja jaunā veidā.